Stolik kawowy w nowoczesnym mieszkaniu

Nowoczesne trendy w architekturze wnętrz królują niepodzielnie od kilku sezonów. Świeżość bieli, delikatne szarości, dodatki z jasnego drewna chromu i szkła urzekły już niejednego szczęśliwego posiadacza własnego M. Urządzając swój dom lub mieszkanie warto zadbać o dopasowanie wszystkich szczegółów wystroju tak, aby tworzyły one harmonijną i spójną całość. Wizytówką każdego mieszkania jest salon. Starannie dobrane detale uczynią go naszą dumą i miejscem wspólnego spędzania czasu z rodziną, przyjaciółmi i wszystkimi odwiedzającymi nas gośćmi.

Skandynawska stylistyka – słowiańska gościnność

Nowoczesność we wnętrzu kojarzy się z minimalizmem, porządkiem, przestrzenią i brakiem zbędnych bibelotów. Choć poukładane i chłodne wnętrza mogą kojarzyć się z brakiem ciepła to dobrze dobrane i przemyślane dodatki mogą stworzyć niepowtarzalny klimat. Klimat ciepłego ogniska domowego, w którym każdy czuje się dobrze. Np. drewniane detale w wykończeniach mebli i talerz domowych ciasteczek sprawią, że w nawet najbardziej minimalistycznym wnętrzu zawita słowiańska gościnność i ciepło.

Czas na filiżankę kawy

Centralnym punktem każdego salonu jest miejsce, gdzie możemy usiąść i się zrelaksować. Wygodny kącik z komfortową sofą i dopasowanym do niej stolikiem kawowym może być prawdziwą przystanią po długim, stresującym dniu. Aby uniknąć siadania na rogu – zgodnie z zasadą feng shui – unikając kantów, najlepiej sprawdzi się okrągły stolik kawowy. Nie tylko wizualnie ociepli wnętrze ale także nada mu lekkości i będzie bardziej praktyczny niż np. kanciasty, kwadratowy czy prostokątny.  Dodatkowo w mieszkaniu, w którym są małe dzieci takie rozwiązanie zaoszczędzi problemów tj. nabite guzy i płacz maluszka.

Różna kolorystyka, różne rozwiązania

W zależności od tego, jak urządzony jest nasz salon taką kolorystykę powinny posiadać detale i dodatki w wybieranych przez nas meblach. Do czarnej nowoczesnej sofy będzie dobrze pasował np. drewniany okrągły stolik kawowy na czarnych poprzecznych nóżkach. Jeśli w naszym domu królują białe meble pomyślmy o białym stoliku kawowym np. na drewnianych nóżkach. Dobór detali może być dobrą zabawą. To jakie rozwiązania wybierzemy do naszego salonu zależeć będzie od naszej pomysłowości, gustu a nawet nastroju. Możliwość – jaką obecnie dają producenci mebli – wyboru blatu i nóżek w różnych zestawieniach kolorystycznych daje nam swobodę w urządzaniu naszego wnętrza. Mały stoliczek kawowy zmieści się w każdej przestrzeni. Jego zakup nie musi wiązać się z dużymi kosztami za to efekt może być na prawdę dobry.

Nowoczesność, prostota i praktycyzm

Współczesny design uwalnia nas od zbędnych przedmiotów. Przestronne wnętrza pozwalają na niczym niezmącony odpoczynek. Mniej często znaczy więcej i lepiej. Mniej pracy jaką mamy urządzając wnętrze w stylu minimalistycznym i więcej luzu i czasu dla siebie. Zbędne przedmioty, ciężkie zdobione meble, kakofonia wzorów i kolorów na dłuższą metę męczy. Przeładowane wnętrza szybko tracą swój urok a ich przeorganizowanie czy remont to nie lada wyzwanie. Subtelny minimalizm pozwala od czasu do czasu na zmiany, które nie wymagają wielkiego wysiłku czy dużego nakładu kosztów. Wystarczy zmienić kolor poduszek, serwetki na stoliczku czy odświeżyć wnętrze malując jedną ze ścian na inny kolor.

 

Stolik kawowy w nowoczesnym mieszkaniu powinien być lekki, prosty i charakteryzować się minimalistycznym designem. Spędzone przy nim wspólnie chwile z pewnością zapiszą się na kartach naszej pamięci jak i w pamięci odwiedzanych przez nas gości. Wspólna kawa, herbata czy po prostu samotne chwile z dobrą książką mile płyną jeśli pod ręką jest kubek z ulubionym napojem a urządzone przez nas wnętrze zachęca do pozostania w nim.