Skandynawskie inspiracje – jak urządzić wnętrze w minimalistycznym stylu?

Urządzając dom konieczne jest wzięcie pod uwagę wielu aspektów. Wyglądu, wygody użytkowania, a także ceny. Jeżeli chodzi o wygląd na przestrzeni lat co rusz pojawiają się nowe trendy. Jest jednak jeden styl urządzania wnętrz, który nigdy nie wychodzi z mody i zawsze  w pełni się sprawdza – minimalizm.

Dom naszym azylem

Urządzenie własnej przestrzeni jest bardzo ważne, ponieważ większe prace remontowe, czy aranżację wnętrz dokonujemy co kilka, nieraz nawet kilkanaście lat. W domu jednak większość z nas spędza bardzo dużo czasu, dlatego niezwykle ważne jest aby własne wnętrza zaaranżować w zgodzie z własnym gustem, a do tego sprawić by były praktyczne w użytkowaniu.

Na wzór skandynawski

Skandynawski styl aranżacji wnętrz nie bez przyczyny od wielu lat jest jednym z najbardziej popularnych na całym świecie. Jasne barwy, brak przepychu i dominujących ozdób, nigdy się nie nudzi, nie wychodzi z mody, a  także jest niezwykle praktyczny. Największą zaletą tego typu aranżacji wnętrz jest jej uniwersalność. Delikatne kolory i minimalizm pasują do każdego wnętrza, bez względu na to, czy mówimy o ogromnym domu, czy trzydziestometrowej kawalerce w bloku.

Jasny znaczy optymistyczny

Delikatne, jasne barwy dodają wnętrzu lekkości i zwiększają wizualnie gabaryty pomieszczenia. Zaleta ta jest niezwykle pożądana jeżeli chodzi o niewielkie wnętrza. Urządzając pokój nastolatka, czy własne biuro warto zakupić biurko w stylu minimalistycznym. Taki mebel nie dość, że jest funkcjonalny, co jest niezwykle ważne w codziennym użytkowaniu, przy tym biurko w stylu skandynawskim pasuje do każdego wnętrza.

Prosto, czyli ponadczasowo

Naturalne tkaniny i materiały, jasne kolory, i prostota – tak w najprostszy sposób można scharakteryzować skandynawski styl aranżacji wnętrz. Decydując się na urządzenie domu, czy mieszkania w ten sposób na pewno uzyskamy przytulne i ciepłe wnętrze. Warto także wspomnieć, że model skandynawskiego wyposażenia wnętrz może stanowić idealną bazę do łączenia wielu różnych typów aranżacyjnych. Bardzo ciekawe efekty możemy uzyskać łącząc przytulność z nowoczesnością, na przykład poprzez nowoczesne lampy, żyrandole, czy wręcz przeciwnie dołączając do takiego przytulnego wnętrza kilka antyków – kontrast podkreśla indywidualny charakter każdego mebla.

Ach śpij kochanie

Sypialnia jest najczęściej miejscem odpoczynku, wyciszenia. Do jej urządzenia warto zaczerpnąć z doświadczenia Skandynawów, ponieważ ich pomysły aranżacyjne sprzyjają efektywnemu „ładowaniu baterii”. Tak jak ciemne, czy mocne kolory sprzyjają pobudzeniu, tak jasne, pastelowe barwy poprawiają jakość wypoczynku. Centralnym punktem tego pomieszczenia jest najczęściej łóżko, jednak możemy uzupełnić wystrój wnętrza sypialni umieszczając tam komodę w stylu skandynawskim, czy toaletkę w stylu skandynawskim czym idealnie dopełnimy wystrój takiego wnętrza.

Przedpokój wizytówką domu

Bardzo praktycznym rozwiązaniem, które robi bardzo duże wrażenie, jest ustawienie konsoli w stylu skandynawskim w przedpokoju. Tego typu rozwiązanie daje dodatkową przestrzeń do przechowywania, będąc przy tym niesamowitą ozdobą, naszego przedpokoju, który odpowiada za pierwsze wrażenie. Tego typu meble dostępne są w różnych wymiarach, tak by można było dostosować ich wielkość do gabarytów pomieszczenia.

Styl skandynawski nie przytłacza, daje wrażenie przestrzeni. Warto zauważyć, że meble tego typu mają często wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym oprócz tego, że pięknie się prezentują, to dają do tego wiele miejsc do przechowywania.