Mebel uniwersalny – zastosowanie kontenerka w stylu skandynawskim

Skandynawski styl zyskał uznanie dekoratorów wnętrz dzięki unikatowemu sposobowi łączenia kolorów i materiałów. Ten surowy design stosowany jest nie tylko do aranżacji całych pomieszczeń. Projektanci inspirują się nim także przy tworzeniu mebli – takich, jak kontenerek. Zobacz, jak wykorzystać ten praktyczny mebel, poznając propozycje jego zastosowania w domu i biurze.

Dodatkowa przestrzeń do przechowywania

Kontenerek świetnie odnajdzie się w biurze – niezależnie, czy mowa o domowym gabinecie, a może o pokoju w firmie. Jego nowoczesny design łączy naturalne surowce z zimną bielą lub odcieniami szarości, stąd nie trzeba obawiać się o jego dopasowanie do pozostałych mebli, znajdujących się we wnętrzu. Ze względu na stosunkowo niewielką wysokość, kontenerek w stylu skandynawskim można ustawiać pod biurkiem, bądź jako samodzielny mebel. Jego przestawianie jest proste, bo pomagają w tym kółka montowane zamiast nóżek w wybranych modelach.

W biurze kontenerek będzie doskonałą przestrzenią dla akt, teczek i niewielkich segregatorów. Dzięki kilku szufladom, bądź półkom sprawdzi się także jako szafka na akcesoria biurowe. W kontenerku przechowywać można również rzeczy prywatne, czy suche przekąski – wszystko, co w czasie natłoku pracy powinno być pod ręką!

Kontenerek w pokoju dziecięcym

Na kontenerek w stylu skandynawskim spojrzeć można nieco szerzej. Odpowiednio dobrane kolory sprawią bowiem, że będzie to mebel idealnie pasujący do pokoju dziecięcego! Charakterystyczna dla skandynawskiego designu biel może być wówczas uzupełniona o dowolną barwę – od niebieskiej po różową. Nie zabierze to meblom ich pierwotnego stylu. Kółka, typowe dla kontenerków biurowych, zamienione mogą być na praktyczne i bezpieczne dla dziecka nóżki. Co z zastosowaniem?

Kontenerek w pokoju dziecięcym świetnie sprawdzi się do przechowywania zabawek. Mowa zwłaszcza o meblach z jedną, dużą szufladą. Modele z kilkoma przegrodami mogą służyć do porządkowania artykułów papierniczych, a w przypadku starszych pociech – także do książek potrzebnych w szkole. Uniwersalny charakter kontenerka w stylu skandynawskim pozwala także, by ten służył do przechowywania bielizny malucha, bądź akcesoriów do jego pielęgnacji. Dzięki płaskiej powierzchni blatu może być to także dodatkowa przestrzeń do zabawy – na przykład do układania niewielkich puzzli, czy gry w planszówki.

Mebel do sypialni? Dlaczego nie!

Wielu amatorom dekorowania wnętrz tak podoba się design i funkcjonalność kontenerka, że decydują się na wstawienie go do sypialni. Czy to zły pomysł? Oczywiście, że nie! Niewielki, ale jednocześnie praktyczny mebel może dodać wnętrzu praktycznego charakteru. Na przykład, kontenerek w stylu skandynawskim zastąpić może dobrze znane szafki nocne. Dzięki większej powierzchni do przechowywania oraz płaskiemu blatowi sprawdzi się nie tylko jako stolik pod lampkę, lecz także jako mebel na rzeczy osobiste. Koniec z przekładanymi z miejsca na miejsce ładowarkami, książkami, czy kremami, porozrzucanymi po całej sypialni – ich nowym miejscem może być kontenerek!

Przełamanie standardów, czyli to, za co kochamy styl skandynawski!

Urządzając biuro lub mieszkanie warto kierować się własnym poczuciem estetyki. Ze względu na wiele zastosowań i nowoczesny design, kontenerek w stylu skandynawskim nie musi być jedynie meblem biurowym. Spora przestrzeń do przechowywania, możliwość zamiany klasycznych nóżek na kółka oraz uzupełnienie ciepłego drewna frontami w dowolnych kolorach pozwalają, by kontenerek wyszedł spod blatu biurka i służył według upodobania właściciela!