Efektowne meble ze sklejki

Od początku projektowaliśmy meble minimalistyczne, proste konstrukcyjnie i przede wszystkim bardzo funkcjonalne. Wyszliśmy od stylu skandynawskiego, opierając projekty na litym drewnie sosnowym i białej płycie laminowanej. W międzyczasie trendy wnętrzarskie zaczęły się zmieniać. O ile styl skandynawski i białe wnętrza nadal są modne, popularność zaczęły zyskiwać wnętrza industrialne i eklektyczne, łączące ze sobą różne style. By wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów sięgnęliśmy po nowy materiał – sklejkę.

Czym jest sklejka?

Sklejka to materiał kompozytowy sklejony z krzyżujących się cienkich warstw drewna. Wytwarzana jest z różnych gatunków drewna, my postawiliśmy na sklejkę brzozową. Jest to niezwykle wdzięczny w obróbce materiał. Po pierwsze pozwala na wycinanie niemal dowolnych kształtów, po drugie, można ją modelować – wyginać i utrwalać w wybranej formie. Krawędzie sklejki można frezować na różne sposoby, by uwidocznić strukturę płyty i uzyskać jej piękny wygląd.

Warstwowa budowa sklejki zapewnia jej wytrzymałość. Możemy wykończyć ją bezbarwnym lakierem lub laminatem HPL w różnych kolorach, dzięki czemu blat będzie nie tylko wyglądał doskonale, ale stanie się też odporny na zarysowania i uderzenia.

blaty z laminatem HPL

Liczy się detal

W meblach, które wytwarzamy ze sklejki najważniejszy jest detal. Ze względu na jej efektowną strukturę wewnętrzną, eksponujemy jej krawędzie. Dobre właściwości obróbki pozwalają na wywiercanie otworów – uchwytów, frezowanie krawędzi frontów kuchennych, blatów biurek, stołów, dzięki czemu wydają się cieńsze. Zabezpieczamy je olejem do drewna, więc są absolutnie bezpieczne.

blat fazowany

Sklejka i co dalej?

Ze sklejki produkować możemy każdy rodzaj mebli. W naszej stałej ofercie znajdują się minimalistyczne biurka, w tym te o niecodziennych kształtach (B-PIN44) i konsole w stylu industrialnym. Stoły (St-Triple-100) i stoliki kawowe (np. nasza nowość STK-MINIDES2-PRO), komody (na przykład KOM-VERYSIMPL3), regały, w tym przepiękny REG-DESREG1, stoliki nocne (np. N-DES1). Warto także zwrócić uwagę na naszą najnowszą szafkę RTV-PIN3.

Wszystkie meble ze sklejki oznaczone są w naszym sklepie symbolem PRO.

Łącząc sklejkę z płytą laminowaną tworzymy wiele niebanalnych projektów. Sklejka to także doskonały materiał do wykorzystania w miejscach użytkowych, takich jak kuchnie czy biura. Sklejka daje nam możliwość realizacji Waszych wymarzonych projektów. Na indywidualne zamówienie stworzymy dla Ciebie mebel przystosowany do samodzielnego montażu. To proste!